ПРОГРАМА ВГО «ПРАВО НА ЗЕМЛЮ»
(для місцевих осередків)
Захист свого життєвого простору - законне й невід'ємне право громадян проживаючих на Своїй ЗЕМЛІ. Світова історія – кривавий, військовий літопис захоплення й втрат земельних територій племенами, громадами, народностями, державами. Сьогодні народу України загрожує втрата ПРАВА на свою землю в результаті не бойових дій, а корупційних, антизаконних, прихватизаційнних схем. Використовуючи юридичну безграмотність і незахищеність пайовиків, власників, користувачів землі відпрацьовані й успішно проводяться захоплення ділянок, незаконні відводи, нецільове використання тощо. У зв'язку прийдешнім дозволом на торгівлю землею підготовлені схеми відбору паїв у їхніх власників. Методи й схеми насамперед є корупційними, а потім вже рейдерські, бандитські, ментовські ... Поодинці протистояти цьому процесу практично неможливо. Об`єднання громадян у ВГО «ПРАВО НА ЗЕМЛЮ» - нагальна потреба нашого часу. ВГО ставить своєю метою правовий захист і економічну успішність кожного члена об`єднання та кожної ділянки нашої української землі.
Завдання ВГО на місцях - брати активну участь у всіх питаннях земельних відносин. Шляхом подання запитів в органи законодавчої, виконавчої влади і одержання інформації від членів ВГО, мати цілісну уяву про те, що відбувається на своїй території. Впливати на ситуацію в регіоні необхідно інформаційно , привселюдно й відкрито. Залучати до співробітництва з ВГО людей, фірми, організації що поділяють наші цілі. При необхідності звертатися до фахівців, рекомендованих ВГО, в галузі права, земельних, цивільних відносин для консультацій. ВГО, при необхідності, буде звертатися до судів для захисту прав громадян України та відновлення справедливості у земельних питаннях .
ВГО «ПРАВО НА ЗЕМЛЮ» сприяє виділенню земельних ділянок учасникам об’єднання у повному обсязі. Згідно закону України, а саме статті 121 Земельного кодексу визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 гектара;
для ведення садівництва — не більше 0,12 гектара;
для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0,15 гектара, в містах — не більше 0,10 гектара;
для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара;
для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 гектара.
ВГО працює по всій Україні. У кожній громаді повинно бути створено осередок ВГО. Керівництво осередків ,на місцях, відповідають за збір інформації й оперативне реагування на виникаючі питання у сфері земельних відносин. Інформація про діяльність місцевого осередку фіксується на сайті ВГО та соц. мережах Обов'язкове залучення молоді до даного процесу.. Необхідно створити конструктивні відносини на місцях з місцевими громадами, держгеокадастром, правоохоронними органами , ЗМІ, депутатським корпусом, виконавчою владою…